bari
22 دی 1401 - 11:42

خانواده کارآفرین/ پسر کرمانشاهی در مسیر موفقیت جا پای پدر گذاشت

احد قبادی، جوان کرمانشاهی که با اندیشه خلاق و سعی و تلاش توانست به پشتوانه پدر، علاوه بر کارآفرینی مخترع هم شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، قصه خانواده  قبادی در کرمانشاه داستان خانواده‌ای توسعه‌گرا و کارآفرین است، پدر و پسری که در رشد صنعتی و تکنولوژی این منطقه از کشور که به لحاظ بیکاری همواره رکوردار است، نقشی مهم بازی کردند و توانستند با کارآفرینی خدماتی ماندگار از خود به یادگار بگذارند، به گونه‌ای که حالا با گذشت چند دهه از خدمت پدر، حالا پسر جای پای او گذاشته و به عنوان کارآفرین و مخترع برتر کشور معرفی شده است.

کارآفرینی بنام احد قبادی که نه با پشتوانه پدر کارآفرین و با سعی و تلاش و امید توانسته به رویاهایش جامه عمل بپوشاند.برای اطلاع از جزئیات بیشتر زندگی این مخترع و کارآفرین به گفت‌وگو با وی پرداختیم.

فارس: یک بیوگرافی از خودتان برای ما بگید؟

قبادی: احد قبادی مدیر شرکت متولد ۱۳۶۵ از شهر کرمانشاه هستم. از سال ۱۳۸۸ در کنار پدر خود بیژن قبادی مدیرعامل شرکت شیرین بیان زاگرس مشغول به کار شد و در تاسیس و راه‌اندازی شرکت شیرین عصاره زاگرس در سال ۱۳۹۰ همکاری‌های زیادی داشتم.

سال ۱۳۹۱ اقدام به احداث تاکستان زاگرس و در سال ۱۳۹۳ اقدام به احداث باغ گیلاس داربستی ایستاده کردم و در سال ۱۳۹۲ با خریداری مجتمع شیمیایی بیستون کرمانشاه (مشبک) به سمت مدیرعامل این واحد و مدیریت این مجتمع را به عهده گرفتم و در سال ۱۳۹۵ اقدام به تأسیس شرکت شیرین بسته زاگرس با برند تجاری لیک پک کردم.

فارس: مدرک تحصیلی شما چیست؟

قبادی: تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و در سال ۱۳۸۸ به پایان رساندم و از همان سال در کنار پدرم مشغول شدم.

فارس: این مسیر موفقیت رو چگونه طی کردید و برخوردتون با موانع چگونه بود؟

قبادی: با تلاش و پشتکار زیاد و استفاده از مدیریت زمان، نیروی متخصص فنی، مذاکره با رقبا و ارتباط موثر با پرسنل توانستیم بر موانع سر راه تولید غلبه کنیم.  

فارس: فعالیت‌هایی که تا امروز داشتید؟

قبادی: عضو هیأت مدیره شرکت شیرین بیان وشرکت شیرین بسته زاگرس – مدیرعامل شرکت دانش بنیان مجتمع شیمیایی بیستون کرمانشاه فعالیت‌های قبل ذکر بنده تا به امروز است.

فارس: چه کار کارآفرینانه‌ای انجام دادید و کدام ایده را به ثمر نشاندید که عنوان کار‌آفرین به شما اطلاق شد؟

قبادی: دانش تکنیکال‌های سموم و به طبع اضافه کردن خطوط و تجهیزات و نیرو کار سبب شد تا عنوان کارآفریت برتر کشور را کسب کنم.

فارس: چند سال در این زمینه مشغول بوده‌اید و هدف شما از راه‌انداری این مجموعه چی بوده؟

قبادی: تقریبا ۱۰ سال، علاقه‌مند به کار تولید و اینکه حرفه اصلی پدر دانش ساخت ماشین‌آلات بوده و از زمان‌های بسیار دور در کار تولید و صنعت بوده‌اند و پیشرفت‌های زیادی در این زمینه داشته‌اند. 

فارس: حامی و پشتیبان اصلی شما در این مسیر چه کسی بوده و هست؟

قبادی: پدر که در کار تولید هستند.

فارس: یک کارآفرین چگونه موفق می‌شود رمز موفقیت؟خصوصیات یک کار‌آفرین موفق چیست؟

قبادی: راه‌اندازی کسب و کار به یک ایده خاص، عالی، یک پشتکار و تلاش بی‌نظیر نیاز دارد.  کارآفرینان موفق همیشه نگاه نو و متفاوتی به کار و زندگی شان دارند و برای رسیدن به موفقیت برای تجارت خود برنامه‌ریزی کرده عزم و ثبات قدم است.  برای اینکه یک کار‌آفرین موفق شویدحتماً حتماً یک تجارت صحیح برای خودتان پیدا کنید مخاطب و گروه هدف داشته باشید.

فارس تعداد افراد شاغل مستقیم و غیرمستقیم؟

قبادی: برای ۳۳ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

فارس: برای تولید مواد اولیه مشکلی ندارید چگونه تهیه می شود؟

قبادی: مشکل که داریم، به دلیل تحریم‌های اخیر در تدارک اولیه دچار محدودیت های زیادی هستیم برای سفارش مواد اولیه هم با مشکلاتی روبه رو هستیم.

فارس: به‌جز کارآفرینی درباره چه مباحث دیگری مشغول هستید؟ مثل اینکه چند اختراع در مورد سموم داشته‌اید از اختراع‌های خود برایمان توضیح دهید؟

قبادی: دو مورد تاکنون ثبت اختراع داشتم. از اختراعات جدید حشره‌کش استامی پراید علف کش توفوردی قارچ کش کاربندازیم.

فارس: کدام اختراع خود را بیشتر از همه دوست دارید.

قبادی: علف کش کلریدازون علف کش تخصصی مزارع چغندر قند است.

فارس: به عنوان یک متخصص از مسئولین چه خواسته‌ای دارید.

قبادی: تسهیل در امور مربوط به تسهیلات سرمایه درگردش تا بتوانیم با حداکثر ظرفیت خود فعالیت کنیم زیرا اکنون فقط با ده درصد ظرفیت خود در حال فعالیت هستیم- کاهش بوروکراسی های اداری هم دیگر موضوع مطرح است.

فارس: چه افق روشنی که برای خودتان ترسیم کردید؟ 

قبادی: انشاءالله با یاری مسؤولین و تامین مالی بتوانیم اختراعات بیشتری داشته باشیم و همچنین افزایش تولیدات و محصولات بروز در حد برند های جهانی 

فارس: عده ای معتقدند که شانس در این میان دخیل است و یا باید سرمایه داشته باشند و … نظر شما چیست؟   

قبادی: به نظر بنده هم با سعی و تلاش، هر دو مورد ذکر شده موثر است.

فارس: و در آخر هر آنچه که دوست دارید و فکر می‌کنید باید بنده می‌پرسیدم و نپرسیدم بفرمایید.

قبادی: ما شرکت دانش بنیان نوع یک هستیم وبا توجه به شعار سال تقاضا داریم که بتوانیم از تسهیلات سرمایه در گردش به سهولت  برای رشدو پیشرفت و بی‌نیاز کردن کشور از واردات، استفاده کنیم.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 972410