bari
01 خرداد 1402 - 10:50

مادرانی پاکدامن این سرزمین «سلیمانی‌ها» تربیت می‌کنند

مسؤول کانون بسیج رسانه شهرستان سنقر و کلیایی گفت: دختران و مادران این سرزمین ستارگان جامعه‌اند که همچون حاج قاسم‌ها تربیت کردند.

حجت‌الاسلام میلاد فرهنگیان، مسؤول کانون بسیج رسانه شهرستان سنقر و کلیایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با گرامیداشت دهه کرامت، اظهار کرد:  این مایه مباهات برای دختران است که جشن‌های این دهه با جشن روز دختر آغاز می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات امام رضا (ع)، در خصوص جایگاه والا و بی‌نظیر حضرت معصومه(س)، گفت: حضرت می‌فرماید«هرکس معصومه (س) را زیارت کند مثل این است که مرا زیارت کرده است. علم، تقوا،  بصیرت، ولایتمداری، شفیع بودن از بارزترین خصائص حضرت است که نشان از مرتبه عالی از قرب الهی و بندگی خالصانه این حضرت است، حضرت معصومه (س) انسان کامل و الگوی بزرگ برای دختران و زنان جامعه ما است.

مسؤول کانون بسیج رسانه شهرستان سنقرو کلیایی تأکید کرد؛ اگر دختران جامعه این بانوی بزرگوار را بعنوان الگویی در زندگی شخصی و اجتماعی خود قرار دهند می توانند به عنوان الگویی بی بدیل برای زنان جهان شناخته شوند که بدون شک خیلی از مشکلات جامعه امروزی حل خواهد شد.

وی اظهار کرد: دین اسلام برای زن جایگاه ویژه و ارزشمندی قائل شده است و در تاریخ اسلام زنانی همچون حضرت فاطمه زهرا، حضرت زینب، حضرت خدیجه و حضرت معصومه (س) بعنوان الگویی موفق در زندگی مسلمانان قرار گرفته اند.

فرهنگیان دختران و مادران را ستارگان جامعه نامید، و افزود: همواره از عناصر مهم و تاثیر گذار در جامعه بشمار رفته‌اند که نقش اساسی را در جامعه و خانواده ایفا می کنند و با تأسی گرفتن از حضرت معصومه‌(س) توانسته اند فرزندانی همچون حاج قاسم سلیمانی‌ها را تربیت کنند‌.

وی در پایان، بیان کرد: امروز دشمن با توجه به موثر بودن مادران و دختران در جامعه با حربه‌های مختلف هویت زن مسلمان ایرانی را مورد هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند با که سبک زندگی غربی خانواده ها را به انحراف بکشانند و با ترویج فرهنگ برهنگی و بی بند وباری دختران این سرزمین را به فساد بکشانند و باید با فرهنگ دینی حجاب و عفاف  که از ویژگی های اصیل هر ایرانی می باشد این نقشه شوم دشمن را خنثی کرد.

پایان پیام/پ

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1229667