bari
04 دی 1401 - 22:07

تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه شهید رجایی در کمیسیون آموزش تصویب شد

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه امروز کمیسیون خود با تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه شهید رجایی موافقت کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حسین حق وردی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفت‌وگویی در تشریح نشست امروز یکشنبه 4 دی‌ماه کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: در نشست امروز بررسی مشکلات دانشگاه فنی و حرفه‌ای از قبیل میزان سرانه دانشجو وضعیت هیأت علمی، تغذیه و خوابگاه با توجه به تأکید بر مهارت آموزی در قانون برنامه ششم توسعه با حضور وزیر علوم و رؤسای دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، علمی کاربردی و پیام نور برگزار شد. در این نشست نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی نیز حضور داشتند.

وی افزود: در ابتدای نشست امروز گزارشی توسط رؤسای دانشگاه‌‎ها ارائه و وزیر علوم و نمایندگان حاضر در نشست نقطه نظرات خود را بیان کردند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، کم بودن سرانه دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها را  از جمله مسائل مطرح شده در این نشست برشمرد و گفت: کمبود نیروی انسانی در دانشگاه فنی و حرفه‌‎ای و تقویت زیرساخت‌های آن، یکی دیگر از مواردی بود که در نشست امروز مورد توجه قرار گرفت.

حق وردی تصریح کرد: بررسی گزارش هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه تربیت دبیر فنی شهید رجایی دستور کار بعدی کمیسیون بود که با رأی اعضا همراه و گزارش مربوطه راهی صحن علنی مجلس شد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: دستور کار پایانی کمیسیون نیز لایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در خصوص تأسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطر پذیری و تاب آوری زلزله برای غرب و مرکزی آسیا در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله پژوهشگاه تهران به عنوان مرکز گروه ۲ تحت حمایت یونسکو با تمرکز بر مدیریت و کاهش خطرپذیری بلایا بود کخه بود که شورای نگهبان به مصوبه قبلی مجلس ایرادات جزئی گرفته بود که این ایرادات برطرف شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 933983