bari
01 دی 1401 - 15:01

نخستین مرکز درمان ناباروری سطح ٢ کشور در کاشمر افتتاح شد

کاشمر ـ با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نخستین مرکز درمان ناباروری سطح ٢ کشور در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر بهرام عین الهی در افتتاح مرکز ناباروری که در درمانگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی مستقر است با بیان اینکه کشور به سمت سالمندی حرکت می‌کند اظهار کرد: با کاهش رشد ۴ به ١.٢ مواجه شده ایم که یک وضعیت بحرانی در کشور ایجاد شده است.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تنها هفت سال فرصت داریم که کشور را به سمت جوانی سوق دهیم عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی قانون جوانی جمعیت را تصویب کرده و تکالیفی نیز برای دستگاه‌های ذیربط تعیین کرده است که ۶٠ درصد تکالیف قانون جوانی جمعیت مربوط به وزارت بهداشت است.

وی مراکز درمانی ناباروری را یکی از راه حل های حرکت به سمت جوانی جمعیت عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۴٠ مرکز درمان ناباروری در سطح کشور افتتاح شده است.

عین اللهی بیان کرد: گرچه هزینه‌های درمان ناباروری بالاست، اما ٩٠ درصد هزینه‌ها توسط بیمه‌ها پرداخت می‌شود.

۳۰ میلیارد ریال برای مرکز ناباروری کاشمر هزینه شده است

حسن مکارم، مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر نیز با بیان اینکه برای تجهیز این مرکز ٣٠ میلیارد ریال هزینه شده است، اظهار کرد: اگرچه این مرکز در حال حاضر در بیمارستان حضرت ابوالفضل کاشمر راه اندازی شده است، اما به دنبال این هستیم ساختمان اختصاصی این مرکز را احداث کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر افزود: همکنون بیش از ۷۰۰ نفر نابارور در منطقه ترشیز هستند که نیاز به چنین امکاناتی دارند و هم اکنون در کمترین زمان ۱۵ نفر در این مرکز کار درمان آنها شروع شده است.

گفتنی است؛ بازدید از کارخانه تولیدی گیاهان دارویی، بازدید از بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر و بیمارستان شهید مدرس از دیگر برنامه‌های سفر وزیر بهداشت و درمان به همراه نماینده مردم شهرستان‌های ترشیز در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی و شهرستان همراه بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 926560