bari
26 اسفند 1401 - 21:45

تشکیل ۳۷ گشت‌ مشترک نظارت بر بازار در هرمزگان/ با گرانفروشان برخورد بدون اغماض می کنیم

دادستان مرکز هرمزگان از تشکیل ۳۷ گشت نظارت بر بازار با مشارکت تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و نیروی مقاومت بسیج با هماهنگی و نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، «علیرضا احمدی منش» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان امروز از قاطعیت دستگاه قضایی این استان در برخورد با گران فروشان و محتکران خبر داد و اعلام کرد: در راستای نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان،  ۳۷ گشت نظارت بر بازار با مشارکت تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و نیروی مقاومت بسیج با هماهنگی و نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی تشکیل شده است.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با توجه به دستور ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم نظارت دستگاه قضایی بر بازار و کنترل قیمت ها و همچنین در راستای اجرای طرح از فجر تا فطر مقرر شده است؛ گشت های مشترک نظارتی شامل تعزیرات حکومتی، نیروی مقاومت بسیج، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و بازرسین صمت تحت نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز استان به صورت مستمر وضعیت بازار را رصد و کنترل نمایند تا از گران‌فروشی و تحمیل فشارهای مضاعف بر مردم جلوگیری شود.

احمدی منش در ادامه افزود: مردم نیز در صورت مشاهده هرگونه احتکار و افزایش کاذب قیمت‌ها، موارد را به سامانه «سجام» دادگستری هرمزگان به آدرس اینترنتی sajam.scpd.ir گزارش کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان در برخورد قاطع و بدون اغماض با گران فروشان و محتکران مصمم است و اجازه هیچ نوع سوء استفاده‌ای را در این خصوص نخواهد داد.

دادستان مرکز استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: چنانچه دستگاه های متولی تنظیم بازار در راستای خدمت رسانی به مردم، علاوه بر انجام وظایف محوله در بُعد نظارت نیز اهتمام لازم را داشته باشند، مطمئناً فرصت طلبانی که به گران‌فروشی و احتکار مایحتاج عمومی می پردازند، در تحقق نیات شوم خود ناکام خواهند ماند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098205