bari
08 فروردین 1402 - 10:30

علیزاده: برای کاهش تورم باید جلوی دلاریزه شدن اقتصاد کشور را بگیریم

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کاهش تورم از یکسو باید جلوی دلاریزه شدن اقتصاد کشور را بگیریم و از سوی دیگر باید تولید را در کشور رونق دهیم.

علی‌اکبر علیزاده نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به نامگذاری سال جدید با نام سال کاهش تورم و رشد تولید گفت: یکی از مشکلات اقتصاد کشور ما دلاریزه شدن آن است که باید جلوی آن گرفته شود.

وی افزود: امروز ملاک و معیار سنجش ارزش پول ملی ما دلار شده که باید این مسئله تغییر کند. ما باید ارزش پول ملی کشورمان را حفظ کنیم و با پول‌های حقیقی به تجارت بپردازیم. در حوزه تولید نیز ما باید زمینه را برای رشد و رونق تولید در کشور فراهم کنیم و کمیّت و کیفیت کالاها به اندازه‌ای افزایش یابد که ما شاهد تثبیت قیمت‌ها و حتی کاهش قیمت‌ها در بازار باشیم.

علیزاده خاطرنشان کرد: از سوی دیگر رشد تولید رشد اشتغال و کاهش بیکاری را نیز به همراه دارد و وقتی ما مجموعه ما اینها یعنی حفظ ارزش پول ملی، رشد اشتغال، همترازی عرضه و تقاضای کالا را در کنار هم داشته باشیم تورم کاهش می‌یابد.

به گزارش فارس، رهبر معظم انقلاب در سخنانشان در ابتدای سال جدید سال 1402 را به نام سال کاهش تورم و رشد تولید نامگذاری کردند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1113680