bari
17 دی 1401 - 14:29

توسعه مهارت‌آموزی با اولویت اشتغال دانش‌بنیان در استان بوشهر

بوشهر- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: توسعه مهارت‌آموزی با اولویت اشتغال دانش‌بنیان در استان بوشهر دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی صبح شنبه در نشست با رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: طرح‌های کهاد و نخلستان با هدف مهارت آموزی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در جهت ارتقای ظرفیت اشتغال پذیری آنان از طریق اجرای دوره‌های مهارتی در حوزه نوآوری، کارآفرینی فناوری‌های نوین یا دانش بنیان با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه خلیج فارس بوشهر در استان بوشهر اجرایی شدند.

وی با بیان اینکه ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سطح کشور با اجرای این طرح پیش‌بینی شده است افزود: با اجرای این طرح، دانش آموختگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با بهره‌مندی از دوره‌های آموزش مهارتی در حوزه‌های مختلف جذب بازار کار می‌شوند.

دراهکی از ایجاد زمینه اشتغال بیش از ۲۳ هزار نفر با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در سال جاری در سطح استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: ترویج و گسترش فرهنگ مهارت آموزی یکی از راهکارهای اثرگذار در اشتغال جوانان و ورود آنان به بازار کار بویژه در بین دانش آموختگان دانشگاهی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر خواستار توسعه آموزش‌های مهارتی دانش بنیان با همکاری پارک علم و فناوری در سطح استان بوشهر شد و افزود: آشنا نبودن جوانان جویای کار با مهارت‌های عملی و فنی، مانع جذب آنان در بازار کار شده است که آموزش‌های فنی و حرفه ای در این زمینه نتیجه بخش است.

دراهکی با تأکید بر اینکه حرکت در مسیر دانش و فناوری ساختارهای اقتصادی استان بوشهر را در مسیر رشد قرار می‌دهد، اظهار کرد: باید تعادل بین مهارت و نیاز بازار کار را با تربیت نیروی ماهر ایجاد کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 960430