bari
30 اردیبهشت 1402 - 17:13

آغاز به کار بیستمین جشنواره تئاتر زندان های کشور در شیراز

شیراز- دبیر بیستمین جشنواره تئاتر زندانیان کشور گفت: بیستمین جشنواره تئاتر زندان‌های کشور با رشد ۱۹۰ درصدی گروه‌های شرکت کننده در شیراز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا جهانگیری ظهر شنبه با بیان اینکه گروه‌های شرکت کننده در این جشنواره نسبت به دوره قبل ۱۹۰ درصد افزایش داشته، عنوان کرد: ۲۲۷ گروه نمایشی در جشنواره استانی سراسر کشور شرکت کردند که حدود ۴۲ اثر از این مجموع متعلق به گروه‌های بانوان و ۱۵۸ درصد گروه‌های آقایان بودند.

وی ادامه داد: ۸۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از بررسی‌های صورت گرفته ۲۴ اثر به مرحله اجرای نمایش رسیده و از روز شنبه نسبت به رقابت با یکدیگر اقدام کردند.

گفتنی است بیستمین جشنواره تئاتر زندان‌های کشور از ۲۹ اردیبهشت تا سوم خرداد ماه با شعار «این صحنه جرم نیست» به میزبانی شیراز در حال برگزاری است. ۲۴ گروه نمایشی از بین ۲۲۷ اثر متقاضی حضور در بیستمین جشنواره زندانیان کشور هستند که پس از داوری هیئت‌داوران در بخش استانی برای رقابت نهایی و کشوری با یکدیگر انتخاب شده‌اند و در بخش نمایش‌های صحنه‌ای، خیابانی، عروسکی و نمایشنامه‌خوانی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. اجراهای نمایش در تالار احسان، تالار فجر، تالار آزادی و تالار استاد فقیه برگزار می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1225329