bari
28 اردیبهشت 1402 - 17:46

حضرت معصومه(س) الگویی برای زنان و دختران جامعه اسلامی است

شفت- معاون فرماندار شفت با اشاره به فضائل اخلاقی حضرت معصومه(س) گفت: حضرت معصومه(س) الگویی برای زنان و دختران جامعه اسلامی به شمار می رود.

‌به گزارش خبرنگار مهر، علی فیض بخش بعد از ظهر پنجشنبه در جشن دختران آفتاب که به مناسبت سالروز تولد حضرت معصومه (س) در شهرستان شفت برگزار شد، اظهار کرد: ویژگی‌های اخلاقی حضرت فاطمه معصومه (س) باید الگویی برای زنان و دختران جامعه اسلامی باشد.

وی پاکدامنی، استواری در ایمان را از ویژگی‌های بارز حضرت معصومه (س) عنوان کردند و افزود: دختران جامعه اسلامی باید در زندگی‌شان از این شیوه استفاده کنند.

معاون فرماندار شفت ادامه داد: هدف از نامگذاری این روز خجسته به نام روز دختر الگو گرفتن دختران از شخصیت حضرت معصومه (س) است تا دختران جامعه ما در سبک زندگی و فضائل دینی از ایشان الگو بگیرند.

فیض بخش با اشاره به نقش مهم حضرت معصومه (س) در حرکت از مدینه به مرو و سپس خراسان برای دیدار با امام رضا (س) بیان کرد: این جریان نباید تنها یک جریان احساسی تفسیر شود بلکه جریان فشار دشمنان بر امام رضا (ع) و خانواده‌شان و محصور کردن ایشان، یک حرکت سیاسی بوده است.

گفتنی است؛ در این مراسم برنامه‌هایی چون شعر خوانی، معرفی کتب و سیره حضرت معصومه و… توسط دختران برگزار شد و در پایان این رویداد فرهنگی و مذهبی از تمامی دختران به مناسبت روز دختر و ولادت حضرت معصومه (س) تجلیل به عمل آمد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1221257