bari
28 بهمن 1401 - 20:46

مبعث روز طنین بانگ توحید در گیتی/ درهای رحمت الهی گشوده شد

عید مبعث حضرت رسول اکرم(ص) فرصتی مغتنم برای بهره مندی شیعه و سنی از دریچه های رحمت و فضل لایتناهی است که می تواند سرآغازی برای اتحاد و همدلی باشد.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: عید مبعث، روز سربلندی انسان و روز بلندای بانگ توحید است، روزی که لطف بی پایان خداوند بر جهان عرضه شد و عشق و مهر ورزیدن‌ها و مهربانی‌ها باریدن گرفت و باغ رسالت به بار نشست.

چراغ هدایتی روشن شد و شادباش آن عید مبعث نام گرفت تا بزداید ظلمت جاهلیت را و بشریت را به کمال برساند.

۲۷ رجب، طلیعه بهاری در پهنه گیتی بود که رسول اکرم (ص) همچون تک گل زیبا، در وسط آن نمایان شد و پیام دانایی و مهربانی را برای همه به ارمغان آورد.

همه مسلمانان اعم از سنی و شیعه به شادباش این روز، جشن و سرور به پا کرده و شهرها و محلات را چراغانی می‌کنند و شکرگزار این روز هستند.

رسول اکرم (ص) برای تبیین اسلام برانگیخته شد

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: برادران اهل سنت از عید مبعث به معراج یاد می‌کنند، یعنی شبی که پیامبر از کنار کعبه به آسمان‌ها عروج کرد و در آنجا با سایر پیامبران ملاقات کرد.

آخوند عبدالرحمن کر افزود: پیامبر (ص) در آنجا آیات و نشانه‌های خداوند را دید و به پیامبری برگزیده شد، این عید معجزه بزرگی برای همگان است.

مبعث روز طنین بانگ توحید در گیتی/ درهای رحمت الهی گشوده شد

وی بیان کرد: خداوند برای سعادت بشر، دین اسلام را فرستاد و تنها راهی که می‌تواند بشریت را به سعادت برساند، قانون و آئین اسلام است و در این راستا یک شخص به عنوان یک معلم مبعوث شد که همان حضرت محمد (ص) است.

مسلمانان باید قدر پیامبر (ص) را بدانند و شکرگزار این نعمت بزرگ باشند کر ادامه داد: مسلمان باید قدر پیامبر (ص) را بدانند و شکرگزار این نعمت باشند و شگر آن را چه از لحاظ فردی و اجتماعی به جا بیاورند و همه باید از رسول الله و اهل بیت ایشان الگوبرداری کنند.

وی اضافه کرد: دختران ما هم باید از امهات المومنین و دختران و زنان رسول الله (ص) الگو بگیرند.

کر گفت: رسول اکرم (ص) شخصیت کامل بوده و در دنیا به بزرگی و عظمت ایشان وجود ندارد لذا الگوی ما ایشان است، سعدیا اگر عاشق کنی و جوانی عشق محمد بس است و آل محمد.

پیامبر اکرم (ص) هدیه خدا به مسلمان

امام جمعه اهل سنت قره تپه هم در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: خداوند کریم در قرآن می‌فرماید: اگر بخواهید نعماتی که من برای شما آفریدم را بشمارید، از حد و قدرت و اندازه خارج است.

آخوند عبدالجبار میرابی افزود: عالی‌ترین و بزرگترین نعمتی که خداوند برای انسان‌ها به خصوص مسلمانان هدیه کرده، وجود نازنین پیامبر اکرم (ص) است، پیامبری که حداقل ۸۰ آیه از قرآن کریم جایگاه وی را برای ما توصیف کرد که یکی از آیات می‌فرماید: برای شما پیامبری فرستادم از جنس خودتان که بر او دشوار است‏ شما در رنج بیفتید به [هدایت] شما حریص و نسبت به مؤمنان دلسوز مهربان است.

مبعث روز طنین بانگ توحید در گیتی/ درهای رحمت الهی گشوده شد

وی اضافه کرد: این پیامبر (ص) با این ویژگی‌ها رحمت برای عالمیان است و اخوت و برادری و برابری را برای انسان‌ها هدیه آورده است.

میرابی ادامه داد: پیامبری که تمام گفته‌هایش درباره دنیا و آخرت همه حق و درست است؛ پیامبر اکرم (ص) در حدیثی فرمود: قدر پنج چیز را قبل از آمدن پنج چیز بدانید: قدر زنده بودن را قبل از مرگ، قدر صحت و سلامتی را قبل از مریضی، قدر غنای مالی را قبل از تنگدستی، قدر آزادی و راحتی را قبل از گرفتاری و قدر جوانی را قبل از آمدن پیری.

امام جمعه اهل سنت قره تپه بندرترکمن ادامه داد: تمام قول و رفتار پیامبر (ص) حق است و ما برای سعادتمندی در دنیا و آخرت باید از آن پیروی کنیم.

مبعث تجلی گاه تزکیه و رستگاری است

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان هم در خصوص عید مبعث به خبرنگار مهر گفت: مبعث تجلی گاه تزکیه، تعلیم و تربیت و تجلی گاه محبت حی سبحان به سعادت و فلاح و رستگاری بشریت است.

حجت الاسلام رضا دیلمی با برشمردن ویژگی‌های پیامبر (ص)، افزود: ایشان «اشدالله علی الکفار» بود و در برابر کفار محکم و مقتدرانه و باصلابت و با شجاعت می‌ایستاد و در برابر دوستان و یاران «رحماء بی نهم» بود لذا رسول اکرم (ص) اسوه و الگوی تمام نشدنی است.

مبعث روز طنین بانگ توحید در گیتی/ درهای رحمت الهی گشوده شد

وی گفت: در عالم هستی شخصیتی به عظمت پیامبر (ص) وجود ندارد و به تعبیر شعرا آنچه خوبان همه دارند را یکجا دارد.

افزود: حی سبحان می‌فرماید: و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین، ای پیامبر تو رحماء برای عالمیان هستی.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسامی گلستان اعرکد،،: پیامبر (ص) در تمامی زوایا از جمله در تعبد، عبودیت، پایداری، یتیم نوازی، توجه به همسایه، استکبارستیزی، اخلاق، ساده زیستی و غیره اسوه و الگو هستند.

دیلمی بیان کرد: تلاش برای تحقق حاکمیت الهی و انسجام اسلامی یکی از موضوعات مهمی است که در سیره نبوی ما آن را به وضوح می‌بینیم.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان عنوان کرد: به فضل الهی در سیر تمدنی امروز ما شاهد این هستیم که جامعه دینی به نام انقلاب اسلامی در سیر تمدنی شکل یافته و براساس نگاه و سیره نبوی و فاطمی تلاش می‌کند با انسجام و وحدت دینی در خارج و داخل کشور اشداعلی الکفار و رحماء بی نهم باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، عید مبعث، روز پهن کردن سفره قرآن و معرفت است و روزی است که منجی مبعوث شد تا نجات دهنده بشریت باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1042322