bari
14 دی 1401 - 12:26

مزین شدن دانشگاه فنی و حرفه ای فارس به نام شهید سلیمانی

شیراز- آئین رونمایی و نامگذاری ساختمان‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح چهارشنبه آئین رونمایی و نامگذاری ساختمان‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور جمعی از مدیران استانی برگزار گردید.

جعفر ترک زاده رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس شهید سلیمانی را نمادی از مجموعه ارزش‌های متعالی و یک فرد زنده در تمامی دوران‌ها دانست و ایشان را به عنوان یک الگوی واقعی برای کلیه اقشار توصیف کرد.

ترک زاده به ذکر برخی ویژگی سردار دل‌ها پرداخت و گفت: شهید سردار سلیمانی به عنوان مجاهد فی سبیل الله به معنی واقعی کلمه برای رضای خدا کار می‌کرد و با تبعیت کامل از ولایت و به دور از جلوه گری، تجملات و شعارزدگی، با روحیه و عمل جهادی تا لحظه شهادت به اسلام و انقلاب اسلامی با سرافرازی خدمت نمود و در این راه هم به پیروزی رسید و هم به فیض شهادت نائل آمد و هم به محبوب قلوب تبدیل شد.

در ادامه سرهنگ پاسدار محمد رجبی معاون عملیات سپاه فجر استان فارس ضمن تشکر از ریاست و پرسنل دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بابت برپایی چنین مراسمی، گفت: وصیت نامه سیاسی و الهی شهید سردار سلیمانی درس نامه‌ای از مکتب حاج قاسم برای تمامی افراد است.

سرهنگ رجبی شهید سلیمانی را اوج اخلاص، عشق به اسلام ناب محمدی و اهل بیت عصمت و طهارت عنوان کرد و افزود: با حضور این فرمانده رشید و بزرگ اسلام در جلسات، فرماندهان مطرح جهان حرفی برای گفتن نداشتند و در عرصه میدان نبرد ایشان بدون هیچ تشریفات و محافظی خاصی برخلاف دیگر فرماندهان حاضر می‌شدند تا هدایت نیروها را انجام دهند.

معاون عملیات سپاه فجر فارس، پاسداری از ارزش‌ها را یکی از ویژگی‌های بارز فرمانده شهید نیروی قدس دانست و تاکید کرد: برخی از اوقات در جامعه بعضی از افراد ارزش‌های اسلامی و ایرانی را زیر پا می‌گذارند و برخی شیعیان برای حفظ دین حاضر به اقدام و گذشت از جان خود نیستند اما شهید سلیمانی به تاسی از حضرت زهرا (س) در راه ولایت و ارزش‌های مقدس جان خودشان را فدا کرد.

وی ادامه داد: جاذبه و دافعه شهید سلیمانی بسیار قابل تأمل است چراکه در مقابل دشمنان قاطع بودند و در پیشگاه خانواده محترم شهدا و ملت ایران خاشع و متواضع همانند دستورات قرآن کریم برخورد می‌کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 954434