bari
20 اردیبهشت 1402 - 18:38

تکریم دانشجویان از اولویت‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است

بوشهر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رعایت تکریم و حفظ شأن و منزلت دانشجویان بر تمامی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهرضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ملکی زاده بعد از ظهر چهارشنبه در نشست با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: دانشگاه‌های علوم پزشکی به لحاظ حوزه خدمتی یکی از بزرگ‌ترین نهادهای خدمتگزار حاکمیتی در سطح کشور در حوزه‌های مختلف هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر توجه به شأن و منزلت دانشجو تصریح کرد: دانشجویان ولی‌نعمتان ما هستند و باید با همه آنان به چشم فرزندان خود نگاه کنیم.

ملکی زاده اضافه کرد: خیلی از کارهای صورت گرفته در حوزه مدیریت فعلی مدت‌دار نتیجه آن برای دانشجویان و مردم ملموس خواهد شد.

وی بیان کرد: دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سال ۱۳۹۰ احداث آن آغاز شده است و در دوره مدیریت فعلی بودجه کامل این دانشکده در سفر رئیس‌جمهوری مصوب شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بنای ما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام کارهای زیرساختی است و با علم به اینکه کارهای زیربنایی نتیجه آن بلندمدت مشخص می‌شود آن را در دستور کارها قرار داده‌ایم.

ملکی زاده اضافه کرد: یکی از مشکلات مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر، نداشتن فضای کافی آموزشی بوده که با رایزنی‌های صورت گرفته با خیرین در حال حاضر در ارزیابی نقشه آن هستیم.

وی بیان کرد: با کمک استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین استانی خیلی از مشکلات، کمبودها و عقب‌ماندگی‌های دانشگاه علوم پزشکی را به‌صورت زیرساختی در حال حل آن‌ها هستیم.

جبران عقب‌ماندگی‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه نارضایتی دانشجویان نباید صورت بگیرد گفت: سالن آزمون الکترونیک برای رفاه بیشتر دانشجویان در دست اقدام داریم.

وی تصریح کرد: خیلی از کارها و عقب‌ماندگی‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود دارد که دغدغه و همت تیم مدیریت فعلی حل زیربنایی آن‌هاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ادامه ساخت آمفی‌تئاتر دانشگاه علوم پزشکی برای رفاه حال دانشجویی در دستور کار ویژه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به سلف و سرویس دانشجویی افزود: در سال ۱۴۰۱ کل بودجه فرهنگی دانشگاه ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است که فقط هزینه سلف و سرویس دانشجویی چند برابر این میزان است.

ملکی زاده اضافه کرد: به شرکتی که سلف و سرویس دانشجویی را بر عهده دارد تأکید کرده‌ایم که باید خدماتی که ارائه می‌دهد تناسب با شأن دانشجویان باشد.

وی تصریح کرد: جلسات متعدد با مسئولین استانی و وزارتخانه‌ای برای رفع مشکلات دانشگاه به‌ویژه حوزه دانشجویی برگزار کرده‌ایم و عزم و اراده ما ارائه بهترین خدمات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه موضوع خوابگاه ۲۴ واحدی متأهلی نیز در دستور کار داریم افزود: در خصوص خوابگاه ۲۴ واحدی متأهلی در سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر دستور آن صادرشده که در حال انجام کارهای آن هستیم.

دکتر ملکی زاده اضافه کرد: برای رفاه و رفع مشکلات خوابگاهی دانشجویی بودجه‌ای قرار داده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: کتابخانه دانشگاه واقع در پردیس بهمنی تا ساعت ۹ شب برای دانشجویان فعال کرده‌ایم که در ایام امتحانات تا ساعت ۱۰ شب است تا دانشجویان فضای مناسب برای مطالعه و کارهای تحقیقاتی شأن داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1203164