bari
03 بهمن 1401 - 18:53

میشل: هفته های آتی در جنگ اوکراین سرنوشت ساز هستند

رئیس شورای اروپا تاکید کرد که این اتحادیه باید به تداوم کمک های خود به اوکراین ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، رئیس شورای اروپا بر موضع گیری جنگ طلبانه این اتحادیه به بهانه حمایت از اوکراین تاکید کرد.

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا امروز دوشنبه با حساس و سرنوشت خواندن هفته های پیش رو در جنگ اوکراین گفت اتحادیه اروپا نباید موجب شکست اوکراین شود، زیرا در چند هفته آینده این کشور در درگیری با روسیه با لحظاتی حساس مواجهه است.

این مقام ارشد اروپا پس از بازگشت از سفر به اوکراین در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کی‌یف انتظار دارد اتحادیه اروپا با تحریم‌ها و ارائه کمک‌های نظامی فشار خود بر کرملین را حفظ کند.

شارل میشل در ادامه تاکید کرد: دو یا سه هفته آینده در جنگ اوکراین سرنوشت ساز هستند. آنچه در سال ۲۰۲۳ رخ خواهد داد و بیشتر تحولات آن به هفته های آینده بستگی دارد، همان چیزی است که آینده ما را مشخص می کند. ما باید در کنار اوکراین بایستیم و حمایتی را که نیاز دارند در اختیار آنها قرار دهیم. ما نمی توانیم موجب شکست آنها شویم.

رئیس شورای اروپا در ادامه اذعان کرد که انجام آنچه کی یف انتظار دارد برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا گاهی دشوار است. توافق بر سر تحریم ها یک چالش برای این اتحادیه بوده است و اعضای اتحادیه اروپا در حال حاضر بر سر ارسال تانک های جنگی به اوکراین به بن بست رسیده اند.

در همین راستا، ساعاتی پیش خبرگزاری راشاتودی به نقل از رویترز اعلام کرد که امروز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا بر سر تخصیص بسته کمک نظامی جدید به اوکراین به اتفاق نظر دست یافتند.

بنا به گزارش ها بسته جدید کمک نظامی اروپا به اوکراین ۵۰۰ میلیون یورو ارزش خواهد داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 993520