bari
05 اسفند 1401 - 16:39

سردار دشتی: ۲۷ درصد دانش آموزان از استان بوشهر به راهیان نور اعزام شدند

جانشین فرماندهی سپاه استان بوشهر گفت: سپاه امام صادق علیه‌السلام استان با اعزام سه هزار و ۷۱۶ دانش‌آموز پسر توانست ۲۷ درصد اعزام دانش‌آموزان کل کشور را در کارنامه خود ثبت کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سردار عبدالرضا دشتی عصر امروز در نشست هماهنگی اردوی راهیان نور در سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای اعزام به اردوی راهیان نور در جبهه‌های هشت سال دفاع مقدس از استان بوشهر شده است، اظهار داشت: در این راستا در سال تحصیلی جاری سپاه امام صادق علیه‌السلام استان با اعزام سه هزار و ۷۱۶ دانش‌آموز پسر توانست ۲۷ درصد اعزام دانش‌آموزان کل کشور را در کارنامه خود ثبت کند.

وی با توجه به اهمیت بالای حضور راویان و طلاب در اردو‌های راهیان نور خاطرنشان کرد: شایسته است راویان و طلاب با حضور گسترده خود در این برنامه‌های مهم فرهنگی اجتماعی بتوانند به بهترین شکل ممکن مطالب آموزشی، معنوی و فرهنگ ایثار و شهادت را به دانشجویان و دانش‌آموزان انتقال دهند.

جانشین فرماندهی سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر از اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور خبر داد و بیان کرد: با هماهنگی انجام شده و برنامه‌ریزی لازم، هشت اسفند امسال حدود یک‌هزار و ۵۰۰ دانشجو به اردوهای راهیان نور جنوب اعزام می‌شوند.

سردار دشتی با اشاره به برنامه‌ریزی برای راهیان نور عمومی تصریح کرد: در آستانه تعطیلات نوروزی بر اساس هماهنگی و برنامه‌ریزی انجام شده، اردوی راهیان نور عمومی با مشارکت آحاد مختلف مردم از ۲۰ اسفند ماه آغاز می‌شود.

نقش اردوی راهیان نور در ترویج معارف دینی، دشمن‌ستیزی و انتقال ارزش‌ها

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر هم با اشاره به اهمیت راهیان نور و آشنایی مردم با رشادت‌های رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس گفت: آشنایی مردم به ویژه جوانان با عملیات‌های رزمندگان اهداف دشمنان را ناکام می‌کند.

حجت‌الاسلام سید عبدالرضا هاشمی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام شعبانیه با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس افزود: شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس کسانی بودند که با مقاومت، ایثار، و جانفشانی خود از میهن اسلامی حفاظت و حراست کردند و به ارزش آن افزودند.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را زمینه‌ساز شکست اهداف دشمنان دانست و تصریح کرد: شایسته با حرکت بزرگ راهیان نور بتوانیم در ترویج معارف دینی، دشمن‌ستیزی و انتقال ارزش‌ها و آرمان‌های شهدای اسلام به زائران این راه نورانی به خوبی عمل کنیم.

مسؤول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر حرکت راهیان نور را مسیر اتصال به نور خدا خواند و اذعان کرد: شهدای دوران دفاع مقدس با اتصال خود با خداوند و اهل بیت علیه‌السلام راهی نورانی را در این خاک مقدس گشودن که حال راهی برای اتصال ما به نور خداوند محسوب می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1054352