bari
22 دی 1401 - 12:15

تولید متون متقن و اثرگذار رویکرد اصلی جشنواره تئاتر رضوی باشد

تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تولید متون متقن و اثرگذار از رویکردهای اصلی جشنواره تئاتر رضوی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم در آئین رونمایی از پوستر شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی با اشاره به اینکه ویژگی اصلی و محوری تئاتر ارتباط با مخاطب است، اظهار کرد: به همین دلیل باید چگونگی این ارتباط مورد پژوهش و شناسایی قرار گیرد تا براساس آن به ترغیب و تشویق مخاطبین برای حضور در این عرصه برنامه ریزی شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به ماهیت و اهمیت هنر در جامعه گفت: هنر در عین اینکه مقوله‌ای احساسی، فلسفی و فکری است می‌تواند فرهنگ سازی جامعه را نیز بر عهده بگیرد، هنر به عنوان بخشی از فرهنگ می‌تواند در قالب ساختار و محتوا و شکل‌دهی فرهنگ در عرصه‌های مختلف چون قوانین، اخلاقیات، باورها، آداب و رسوم ایفای نقش کند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره تئاتر رضوی به عنوان یکی از زیرشاخه‌های جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: جشنواره تئاتر رضوی در ایفای نقش اساسی خود در ابتدا نیازمند شناخت فرهنگ رضوی است تا بتواند در پرتو آن به نمایش‌های متناسب با آن بپردازد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 972471