bari
28 اردیبهشت 1402 - 08:48

قاضی‌عسکر: استفاده بهینه از برنامه‌های فرهنگی در دهه کرامت لازم است

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: با توجه به شرایط اجتماعی موجود و برخی آسیب ها در جامعه، لازم است تا در مناسبت های مختلف مثل دهه کرامت از ظرفیت برنامه های فرهنگی به صورت بهینه استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، جلسه شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با حضور نمایندگان اعتاب مقدسه ایران اسلامی، نهادها و سازمان های فرهنگی و مسؤولان برگزاری برنامه‌های دهه کرامت، در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد. 

حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت و تأکید بر لزوم پرداختن به محتوا در فعالیت های فرهنگی اظهار کرد: اکنون با توجه به شرایط اجتماعی موجود و برخی آسیب ها در جامعه، می طلبد تا در مناسبت های مختلف از ظرفیت برنامه های فرهنگی به صورت بهینه استفاده کنیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با بانوان تصریح کرد: ایشان در آن دیدار جایگاه زن در اسلام را بسیار دقیق و جامع، تبیین فرمودند و اگر این دیدگاه به همگان ارائه شود، بی شک تحت تأثیر قرار خواهند گرفت که این امر نتیجه بیان محتوای درست و دقیق است، از این رو باید در مناسبت ها با الهام از فرمایشات پیامبر اکرم(ص) و ائمه هدی علیهم السلام، بهترین محتوا را به مخاطب ارائه دهیم.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) افزود: در برنامه های پیش رو به ویژه در برنامه ولادت حضرت معصومه(س) باید تلاش شود تا علاوه بر تقویت باورهای دختران و بانوان، مسیر درست آینده و راه موفقیت، با توجه به شرایط جامعه برای این عزیزان ترسیم شود.

حجت الاسلام قاضی عسکر در پایان با اشاره به شعارهای دهه کرامت تاکید کرد: لازم است در این ایام صرفا به طرح شعار اکتفا نشود و سعی کنیم تا این شعارها و مفاهیم آن، به صورت دقیق و با بیان مصادیق برای اقشار مختلف جامعه تبیین شود. 

در این نشست نمایندگان اعتاب مقدسه ایران اسلامی، سازمان ها و نهادهای فرهنگی کشور به ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های مراکز مربوطه در خصوص ویژه برنامه های دهه کرامت با شعار «خدمت کریمانه؛ همدلی، امید آفرینی» پرداختند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1220127