bari
24 فروردین 1402 - 11:35

برخورد قاطع و بازدارنده با زمین‌خواران در استان بوشهر انجام شود

بوشهر- استاندار بوشهر بر لزوم برخورد با زمین‌خواری در استان بوشهر تاکید کرد و گفت: با متخلفان باید برخوردهای قانونی و بازدارنده انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده صبح پنجشنبه در نشست با بررسی مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: زمین‌هایی در این مناطق واگذار شده که در برخی از آنها طرح‌های مد نظر اجرا نشده و رها شده‌اند.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه برخی زمین گرفته‌اند و فقط در حد دیوار و یا زیرسازی رها شده است افزود: باید نسبت به تعیین تکلیف این زمین‌ها اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی با اشاره به برخی مصوبات نشست امروز در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بیان کرد: لیست شرکت‌های راکد و یا در آستانه بهره‌برداری احصا شود و مذاکرات لازم برای فعال‌سازی این شرکت‌ها صورت گیرد و در غیر این صورت تعیین تکلیف شوند.

محمدی‌زاده خواستار اصلاح قراردادهای واگذاری زمین در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر شد و اضافه کرد: دستگاه‌های نظارتی استان بوشهر باید فعال‌تر در این زمینه حضور داشته باشند و برخوردهای قانونی و قاطع با متخلفان صورت گیرد تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

وی برخورد با زمین‌خواری در استان را یک اولویت مهم عنوان کرد و افزود: باید با احصا و شناسایی این زمین‌ها، ضمن برخورد قانونی با متخلفان، تدابیری اندیشیده شود که در آینده شاهد تکرار آن نباشیم.

در این نشست احمد دشتی‌زاده مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گزارشی از تخلفات صورت گرفته در دوره‌های پیشین در این منطقه و واگذاری پرشائبه و غیرقانونی ارائه کرد.

رئیس کل دادگستری و دادستان بوشهر نیز در این نشست اعلام آمادگی کردند که موضوع را با استفاده از همه ظرفیت‌ها پیگیری و دنبال کنند.

تاکید بر برخوردهای بازدارند، پیشگیری از چنین تخلفاتی و اصلاح قراردادها از دیگر مواردی بود که توسط معاونین استاندار، جانشین سپاه استان بوشهر، مدیرکل اطلاعات، مدیرکل بازرسی و دیگر حاضرین در این نشست مطرح شد.

نشست بررسی مسائل و مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و شهرک‌های صنعتی با حضور استاندار بوشهر، رئیس‌کل دادگستری استان، دادستان بوشهر، معاون عمرانی استاندار، معاون اقتصادی استاندار، مدیرکل اطلاعات، جانشین سپاه استان بوشهر، مدیرکل بازرسی، مدیرکل تعزیرات حکومتی، مدیرکل صمت، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، مدیرکل شهرک‌های صنعتی، مدیرعامل منطقه ویژه بوشهر و تعدادی از مدیران استان برگزار شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1144824