bari
21 بهمن 1401 - 20:28

رحمانی: انقلاب اسلامی فرصت‌های خوبی برای بالندگی بانوان فراهم کرده است

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: زنان بصیر و آگاه ما نیز زمان‌شناس هستند و می‌دانند که به برکت انقلاب اسلامی، فرصت‌های خیلی خوبی برای رشد و بالندگی خانم‌ها فراهم شده است.

فاطمه رحمانی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به نقش زنان در انقلاب اشاره کرد و گفت: شخصیت زن به برکت انقلاب اسلامی احیا شد، امام (ره) به عنوان معمار کبیر انقلاب، زنان را رهبران نهضت خواندند و فرمودند: این نهضت را مرهون زنان می‌دانیم و این حاکی از نگاه فاخر و بلند حضرت امام نسبت‌ به جایگاه زنان، اثرگذاری زنان و کرامت و منزلت زنان است.

وی افزود: با همین نگاه، خانم‌ها وارد میدان شدند و هم در پیدایش انقلاب نقش اثرگذاری داشتند و هم در تثبیت و ان‌شاءالله در تداوم انقلاب نیز نقش جدی خواهند داشت.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: زنان بصیر و آگاه ما نیز  زمان‌شناس هستند و می‌دانند که به برکت انقلاب اسلامی، فرصت‌های خیلی خوبی برای رشد و بالندگی خانم‌ها فراهم شده و در دانشگاه‌ها می‌بینید حضور خانم‌ها را زنان متخصص، فرزانه و عالم، متعهد، نویسنده و شاعر و در صنوف مختلف، زنانی که در اقتصاد اثرگذار هستند، در عرصه‌های مختلف فرهنگی و علمی اقتصادی و سیاسی می‌درخشند. 

رحمانی افزود: همه این‌ها به برکت گفتمان انقلاب اسلامی بر پایه قانون، فراهم شده است، اما بالاخره کاستی‌ها و کم‌کاری‌هایی هم وجود داشته که البته خانم‌های ما قطعاً وظیفه‌شان را می‌شناسند و همان‌طور که در فتنه اخیر نیز به تعبیر رهبری، تودهنی به دشمن زدند و دشمن را پس راندند، ان‌شاءالله با همان آگاهی و بصیرت، در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن، حضور جدی در صحنه خواهند داشت.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مشکلاتی نیز وجود دارد که بانوان بیشتر از آن متأثر هستند. از مشکلات اقتصادی، معیشتی و مشکلات این‌چنینی گرفته تا برخی مشکلات اجتماعی، اما مثل همیشه با بزرگواری در صحنه حضور پیدا خواهند کرد و متقابلا ما مسئولین نیز وظیفه داریم که برای رفع و کاهش مشکلات جامعه، نهایت تلاش خود را به کار بریم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1032215