bari
12 بهمن 1401 - 19:44

زاخارووا: غرب به پذیرش ایده‌های نئونازیسم تمایل دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز در سخنانی تصریح کرد: غرب به پذیرش ایده‌های نئونازیسم تمایل دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی راشا تودی، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود از تصمیم «متا» (شرکت مادر فیس بوک) برای حذف گردان نئونازی آزوف از لیست سازمان های خطرناک انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص ادامه داد: غرب به پذیرش ایده های نئونازیسم تمایل دارد. آزادی بیان و ارزش‌ های نئولیبرال بسیار انعطاف‌ پذیر هستند و با خودتوجیهی ایدئولوژی آشکارا افراطی احاطه شده‌ اند.

«ماریا زاخارووا» در این باره افزود: غرب در حال حرکت از یک جنگ ترکیبی به یک جنگ متعارف با روسیه است.

این در حالیست که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پیشتر در سخنانی اعلام کرده بود که مردم اوکراین از شر حکام نئونازی رهایی خواهند یافت.

وی در این‌ باره گفته بود: مردم اوکراین مستحق این هستند که با روابط حسنه، دوستی و سعادت در کنار برادران اسلاوشان زندگی کنند و از حکام نئونازی رها خواهند شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر و دلیل این تصمیم خود را درخواست جمهوری‌های دونباس برای رهانیدن آنها از ظلم و ستم رژیم کی‌یف و نازی‌زدایی اوکراین اعلام کرد.

به‌دنبال این اقدام، غرب تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و ارسال تسلیحاتی به ارزش میلیاردها دلار به کی‌یف را تشدید کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013628