bari
03 خرداد 1402 - 13:11

شب‌نشینی کریمانه در مساجد خوزستان برگزار می‌شود

اهواز- مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان گفت: به مناسبت دهه کرامت شب‌نشینی بانشاط و کریمانه در مساجد محله استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام قاسم سمیری صبح امروز چهارشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای از شب‌نشینی بانشاط و کریمانه در مساجد محله خوزستان خبر داد و اظهار کرد: یکی از شب‌های دهه کرامت (هفتم خرداد) به نام «مساجد امیدآفرین، پایگاه انتظار و اتحاد» نامگذاری شده است.

وی افزود: در این راستا از مردم و اهالی محله دعوت می‌شود تا با حضور خانوادگی در مسجد، چند ساعتی را مهمان خانه خدا بوده و پس از نماز مغرب و عشاء مهمان کرامت همدیگر باشند و هر فردی در حد بضاعت خود، از سایرین پذیرایی کند تا در یک دوره‌ی ساده و پرنشاط معنوی، خاطره خوشی از دهه کرامت را در مسجد تجربه کنند.

حجت‌الاسلام سمیری اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود در این شب‌نشینی مختصر با محوریت بزرگان محل و روحانی مسجد، زمینه‌ای فراهم شود تا میهمانان خود را معرفی کرده و احوال‌پرسی مختصری از هر فرد صورت پذیرد تا موجب آشنایی بیش از پیش و تقویت پیوندهای اجتماعی میان اهالی محل شود.

دبیر اجرایی ستاد دهه کرامت خوزستان، هدف از اجرای این طرح را توسعه پیوندهای اجتماعی با محوریت مساجد محله و ایجاد انس بیش از پیش مردم با همدیگر و رونق بیش از پیش مساجد با ارائه الگوهای جدید فرهنگ مسجد محوری دانست.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح در شورای دهه کرامت خوزستان ارائه شده و تا حد زیادی همراهی و همکاری سایر دستگاه‌ها را به همراه دارد، یادآور شد: این امر باعث حضور بیشتر و استقبال بهتر مردم در مساجد محلات می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1235238