bari
11 اسفند 1401 - 17:11

شولتز: پوتین موجودیت اوکراین را تهدید می کند!

صدر اعظم آلمان مدعی شد که روسیه در حال حاضر تمایلی به برقراری صلح با اوکراین ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، در حالیکه جنگ افروزی های غرب در اوکراین کماکان ادامه دارد، صدراعظم آلمان مدعی شد نشانه ای از تمایل روسیه به برقراری صلح دیده نمی شود.

«اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان امروز پنج شنبه در اظهاراتی مدعی شد که در حال حاضر معتقد نیست که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آماده مذاکره برای صلح عادلانه در اوکراین است.

صدر اعظم آلمان در سخنرانی در بوندستاگ مدعی شد که رئیس جمهور روسیه در حال حاضر بر اقدامات تهدیدآمیز از جمله تعلیق یپمان هسته ای با آمریکا تکیه دارد.

شولتز با اشاره به گفته های «هلموت اشمیت» صدراعظم سابق آلمان در مورد اصل تقابل متوازن با توجه به روند هلسینکی در دهه ۱۹۷۰ گفت تا زمانی که پوتین موجودیت اوکراین و در عین حال نظم اروپا را تهدید کند، این موضوع قابل بحث نیست.

صدراعظم آلمان، بدون آنکه اشاره ای به رویکرد جنگ افروزانه غرب در اوکراین داشته باشد، گفت که مذاکره در حالی که تفنگی برسر شما گرفته شده غیرممکن است، مگر اینکه تسلیم شوید.

شولتز یادآور شد که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین، در نشست سران گروه ۲۰ در ماه نوامبر پیشنهادهایی را در رابطه با صلح پایدار و برابر ارائه کرده است.

صدر اعظم آلمان همچنین مدعی شد که پوتین موجودیت اوکراین و پایه های نظم جهانی اروپا را تهدید می کند و آلمان به اوکراین در مسیر دستیابی به صلح کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ۱۴۰۰) در نطقی تلویزیونی اعلام کرد که در واکنش به درخواست جمهوری‌های دونباس در شرق اوکراین و همچنین به منظور «نازی‌زدایی و غیرنظامی‌کردن اوکراین»، فرمان آغاز «عملیات ویژه نظامی» در اوکراین را صادر می‌کند تا از مردمی که هشت سال مورد سوءاستفاده و نسل‌کشی رژیم کی‌یِف بوده‌اند، حفاظت کند و اوکراین از وجود «نئونازی‌ها» پاکسازی شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068400