bari
25 دی 1401 - 22:12

محورهای اصلی مواصلاتی شهرستان سنقر باز است

کرمانشاه- سرپرست فرمانداری سنقروکلیایی با اشاره به آمادگی نیروهای خدمات رسان گفت: محورهای اصلی مواصلاتی شهرستان سنقر باز است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی قربانی بعد از ظهر یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان سنقروکلیایی که با حضور اعضای ستاد برگزار شد، اظهار کرد: در پی بارش‌های اخیر در شهرستان و طی اعلام هشدار مدیریت بحران تمامی دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان شهرستان از روز گذشته در آماده باش کامل بودند و از همان ساعات اولیه بارش نزولات جوی با اولویت راه‌های مواصلاتی اصلی نسبت به بازگشایی مسیرها اقدام شد.

وی با بیان اینکه بارش‌ها تا به این لحظه مطلوب بوده ادامه داد: اوج بارش‌ها از شب گذشته آغاز شد و میانگین بارش برف در شهرستان به صورت تجمیعی تاکنون حدود ٣۵ سانتی متر رسیده است.

سرپرست فرمانداری سنقروکلیایی تصریح کرد: در مسیرهای مرتفع و گردنه‌ها بارش برف به حدود یک متر رسیده است.

قربانی با تاکید بر توجه ویژه همشهریان به صرفه جویی در مصرف گاز، افزود: خوشبختانه در حوزه آبرسانی و گاز روستاها مشکل خاصی پیش نیامده و در حوزه برق هم تعدادی از روستاها دچار قطعی موقت شد که هم اکنون نیروهای اداره برق شهرستان در تلاش هستند که این مشکلات را رفع کنند.

وی با بیان اینکه در کنار راهداری از تمام امکانات دهیاری‌ها و بخشداری‌ها و امکانات مردمی برای بازگشایی محورهای روستایی استفاده می‌شود، گفت: تلاش راهداران و دستگاه‌های خدمات رسان در حال حاضر برای بازگشایی هر چه سریع‌تر ١٨ مسیر با پوشش ١٩٠ روستا با استفاده از تمامی امکانات ادامه دارد.

قربانی با اعلام اینکه هم اکنون ۶ اکیپ راهداری در راه‌های مواصلاتی شهرستان فعال هستند گفت: محورهای مواصلاتی اصلی شهرستان هم اکنون باز است ولی به علت کولاک و تداوم بارش برف تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 979263