bari
24 اسفند 1401 - 23:19

روند پرداخت تسهیلات مسکن در آذربایجان شرقی پایین تر از حد انتظار

تبریز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: روند پرداخت تسهیلات مسکن در استان پایین‌تر از حد انتظار است و باید این موضوع را از بانک‌های عامل مطالبه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جبارعلی ذاکری روز چهارشنبه در جلسه شورای مسکن آذربایجان شرقی با بیان اینکه تأمین زمین و منابع مالی از عوامل اصلی پیشبرد پروژه‌های مسکن است، افزود: اگر این ۲ موضوع همزمان جلو برود، نتیجه مطلوب حاصل می‌شود.

وی با تاکید بر هماهنگی همه دستگاه‌های مسؤول در بخش مسکن استان، اظهار کرد: تا پایان امسال باید بخشی از پروژه‌های مسکن در سطح استان به بهره‌برداری برسند و این موضوع می‌تواند به عاملی برای پیشرفت بیشتر، سایر پروژه‌ها تبدیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه ۲۰ هزار و ۱۹۸و احد مسکن ملی در سطح استان در حال اجراست، گفت: اجرای ۱۳ هزار و ۴۷۰ واحد در شهرهای جدید، سه هزار و ۳۳۲ واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر و سه هزار و ۳۹۶ واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و واحدهای روستایی و خودمالک در سطح استان آغاز شده است.

امیر بخشی‌زاده، با اشاره به اینکه از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در سطح استان، ۱۴ هزار واحد روستایی و ۳۲ هزار واحد خودمالک شهری نیز در دست ساخت است، افزود: ۴۰ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی در استان واجد شرایط شناخته شده و تاکنون ۱۵ هزار نفر از این افراد آورده خود را واریز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، روستاها و شهرهای جدید سهند و شهریار، تبریز، مراغه، مرند و اهر به عنوان شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر اجرا می‌شود، اظهار کرد: در این طرح هشت هزار و ۳۵۴ پروژه در شهرهای جدید، سه هزار و ۲۷ پروژه در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر، یک هزار و ۸۸۹ پروژه در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، ۱۴ هزار و ۶۳۵ واحد در روستاها و ۳۲ هزار و ۴۲۹ واحد به صورت خودمالک شهری اجرا می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: برای اجرای این طرح یک هزار و ۳۰۰ هکتار زمین با کاربری مسکونی و ۶ هزار هکتار از محل مواد ۹ و ۱۰ قانون جهش تولید مسکن آماده واگذاری است.

بخشی زاده، با تاکید بر اینکه باید کیفیت زندگی مردم و تحقق خانه‌دار شدن خانوارها با اجرای طرح نهضت ملی مسکن ارتقا یابد، ادامه داد: این روند در تمام شهرهای استان با تأمین اراضی مورد نیاز با جدیت دنبال و پیگیری روزانه از طریق معاونت مسکن و ساختمان این اداره کل انجام می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1095441