bari
31 اردیبهشت 1402 - 19:48

دشمنان ایران سعی در ترویج بی بندوباری در کشورمان دارند

ری- تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: امروز دشمنان ایران و بشریت در تلاش هستند تا بی‌بندوباری را در جامعه ترویج کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر روز یکشنبه در مراسم جشن بزرگ «دختران کرامت» که با حضور بیش از چهار هزار دانش آموز دختر در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد، طی سخنانی گفت: هیچ دین و مکتبی در طول تاریخ و در عصر حاضر در رابطه با شخصیت زن و نگاه زیبا به دختران مانند اسلام برنامه ارائه نداده است.

وی با اشاره به تاریخ صدر اسلام گفت: زمانی که پیامبر اکرم (ص) مبعوث شدند شرایط آن زمان برای بانوان بسیار وحشتناک بود اما با ظهور اسلام جایگاه زن ارتقا یافت و بانوانی چون حضرت زهرا (س) و خدیجه کبری (س) به عنوان الگو برای همه اعصار معرفی شدند.

وی با برشمردن ویژگی‌های دختران شایسته گفت: انسان اگر به خدا ایمان بیاورد و با او انس داشته باشد، در زندگی موفق خواهد شد. یکی از ثمرات اعتقاد به خدا رسیدن به آرامش است، یاد خدا به انسان آرامش می‌دهد و گرفتار افسردگی نمی‌شود؛ بنابراین ارتباط خود را با خداوند حفظ کنید، شاخصه دیگر دختران شایسته خودباوری است، خداوند ظرفیت‌های بسیاری در وجود بانوان قرار داده است. زنان بعد از انقلاب موفقیت‌های بسیاری کسب کردند و امروز نیمی از دانشگاهیان را بانوان تشکیل می‌دهند و در بسیاری از عرصه‌ها و حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی زنان نقش آفرین هستند.

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ادامه داد: شاخصه دیگر علم و دانش است.، که شما دختران که امروز در دبستان هستید باید سعی کنید خوب درس بخوانید تا در آینده بتوانید از نظر علمی بدرخشید و حرف برای گفتن داشته باشید.

وی از دیگر شاخصه‌های دختران شایسته را پرکاری و تلاش دانست و گفت: نباید وقت خودتان را به بطالت بگذرانید، بایستی مهارت‌آموزی داشته باشید و در رشته‌های مختلف توانایی خود را افزایش دهید.

قاضی عسکر عفاف و حجاب را از دیگر شاخصه‌های دختران شایسته دانست و گفت: دختران توجه داشته باشند امروز دشمنان ایران و بشریت در تلاش هستند تا بی‌بندوباری را در جامعه ترویج کنند آن چیزی که امروز می‌تواند به دختران این باور را بدهد این است که با عفاف و حجاب می‌توانند با امنیت در جامعه فعالیت کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس پاسدار عفت باشید و در این زمینه قوی باشید و هرگز از عفت و پاکدامنی دست بر ندارید، حجاب دلیل اجتماعی بودن زن است اسلام پوشش را قرار داد تا زنان در جامعه حضور پیدا کنند و طعمه هوس بازان قرار نگیرند.

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نظم را از دیگر شاخصه‌های دختران شایسته دانست و اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای زندگی داشته باشید تا بتوانید موفق باشید. همچنین صبور بودن از دیگر ویژگی‌های دختران شایسته است این را باید بدانید زمانی موفق می‌شوید که صبور باشید؛ درس خواندن، کمک کردن به مادر و پدر، انجام فعالیت‌های اجتماعی و غیره همگی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و صبر است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1228691